Z wizytą w przedszkolnej kuchni – grupa III

16 listopada 2018r. dzieci z grupy III odwiedziły przedszkolną kuchnię i poznały zawód kucharza. Na miejscu powitała przedszkolaków pani Iwonka, która na co dzień przygotowuje smaczne i zdrowe posiłki . Oprowadziła dzieci po kuchennych pomieszczeniach, pokazała sprzęty potrzebne w kuchni ,opowiedziała w jaki sposób przygotowuje posiłki. Zachęcała maluchy do zjadania wszystkiego co ugotuje, gdyż panie kucharki oprócz produktów spożywczych dodają do każdej potrawy swoje serduszko. Przedszkolaki dowiedziały się jakich zasad bezpieczeństwa i higieny musi przestrzegać w pracy każdy kucharz, jak wyposażona jest profesjonalna kuchnia. Porównywały wielkość niektórych przyrządów, którymi kucharz posługuje się w pracy, z tymi, które znajdują się w kuchni domowej. Wszystkim przedszkolakom bardzo przypadł do gustu zawód kucharza i wielu z nich już dziś stwierdziło, że w przyszłości z pewnością nim zostaną.