Z wizytą w przedszkolnej kuchni

W marcu dzieci z grupy III odwiedziły przedszkolną kuchnię i poznały zawód kucharza. Naszym gościem specjalnym  była pani Grażynka przedszkolna szefowa kuchni. Dzieci dowiedziały się na czym polega jej praca, jakich zasad bezpieczeństwa i higieny musi przestrzegać w pracy, jak wyposażona jest profesjonalna kuchnia, jakie potrawy się w niej przyrządza i dla kogo. Porównywały wielkość niektórych przyrządów, którymi kucharz posługuje się w pracy, z tymi, które znajdują się w kuchni domowej.Pani Grażynka przypomniała także dzieciom zasady zdrowego odżywiania i zachęcała do spożywania dużej ilości warzyw. Wszystkim przedszkolakom bardzo przypadł do gustu zawód kucharza i wielu z nich już dziś stwierdziło, że w przyszłości z pewnością nim zostaną.