Konkurs „Mozaikowa pisanka”

„Mozaikowa pisanka”

– geometryczne eksperymentowanie i projektowanie.

ORGANIZOWANY PRZEZ PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 15

W ŁOMŻY

Przedmiot konkursu:

Praca plastyczna przedstawiająca geometryczną, mozaikową pisankę ( wzory geometryczne przy użyciu różnorodnych materiałów ). Format prac i technika dowolna, płaska – wykonana na kartce z bloku A3, A4 lub przestrzenna wg. wyobraźni np. jajka styropianowe, z masy papierowej, masy solnej etc. Zawierająca różnorodne wzory geometryczne. Praca musi być zgodna z tematem.

Cele konkursu:

1. Popularyzowanie geometrii za pomocą plastyki.
  2.  Rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez wypowiedź plastyczną.
  3.   Promowanie twórczości dziecięcej, rozwijanie inwencji i kreatywności przez poszukiwanie  różnych rozwiązań plastycznych, ciekawych materiałów i technik.
  4.   Wzmocnienie więzi rodzinnych i integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne działanie.
  5.   Popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

•  Konkurs jest adresowany do dzieci z naszego przedszkola w wieku 4-6 lat i ich rodziców.
  •   Każdy uczestnik złoży jedną pracę plastyczną pt. „Mozaikowa pisanka”.
  •  Format prac i technika dowolna.
  •   Praca musi być zgodna z tematem konkursu.
  •  Każda praca powinna być opatrzona metryczką: imię i nazwisko dziecka, wiek, informację z kim wykonało pracę,  nazwa grupy do której uczęszcza dziecko.
  •  Dostarczone prace stają się własnością organizatorów, a ich dostarczenie jest jednocześnie zgodą na publikację i ekspozycję.

Termin konkursu:

Prace należy dostarczyć do 27 marca 2015r. do grupy uczęszczanej przez dziecko.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1kwietnia podczas przedstawienia „Powitanie wiosny”.

Organizatorzy:

Zofia Zaręba, Ewa Matkiewicz, Marta Malinowska.