Piernikowa zabawa – Grupa V

Święta bez pierników to nie pełne święta. Kierując się tym przesłaniem grupa V postanowiła podążyć za tradycją. Bardzo lubimy wspólne kulinaria, jest wtedy wesoło, integrujemy się i pomagamy sobie nawzajem. Najpierw odpowiednio się przygotowaliśmy dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki i czapki szefa kuchni. Dzieci poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto i wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierników, które zanieśliśmy do kuchni. Tam pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

Aromat pieczonych pierników roznosił się po całym przedszkolu i niewątpliwie wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.