Poznajemy zawód farmaceuty – grupa V

24 listopada dzieci grupy V wybrały się na wycieczkę do apteki. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Pani farmaceutka – Mama naszej Zuzi – w bardzo interesujący sposób opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie.

Dowiedzieliśmy się, że pierwsza część apteki to ekspedycja – tu pacjent spotyka się z farmaceutą.Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki, obserwowały obsługę klienta. Druga część to receptura. W tej części pracownicy apteki wykonują lekarstwa. Mogliśmy zobaczyć moździerz, w którym przed kilkoma laty robiono lekarstwa na zamówienie oraz specjalną maszynę, która robi to obecnie. Mieliśmy też możliwość samodzielnego wykonania maści. Na koniec Mama Zuzi poczęstowała dzieci witaminowymi cukierkami oraz obdarowała różnymi gadżetami.

Dziękujemy Pani Justynce  –  Mamie Zuzi – za poświęconą nam uwagę i ciekawe zaprezentowanie swojego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu.