Zdrowe przekąski – grupa V

W związku z realizacją bloku tematycznego „Dbamy o zdrowie” dzieci z grupy V próbowały swoich sił w przygotowywaniu zdrowych przekąsek.

Przedszkolaki dobrze wiedzą, które produkty są zdrowe, lecz nie zawsze mają ochotę je spożywać. Postanowiłyśmy zachęcić dzieciaki do jedzenia warzyw proponując im wykonanie z warzyw myszek, żaglówek oraz stworzenie własnych kompozycji. Okazało się, że dzieci z wielkim entuzjazmem zabrały się do realizacji tego pomysłu. Niektóre maluchy podjadały sobie warzywka w trakcie pracy.

Polecamy warzywne kompozycje! To świetna i zdrowa zabawa.