Z wizytą w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży

10 maja 2017r. przedszkolaki z grupy VIII naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej PSP w Łomży. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją  pracą. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały i podarowały strażakom kwiaty.